Kako razviti pravo strategijo na družabnih medijih

V zadnjem času so za promocijo kateregakoli posla vedno bolj pomembni družabni mediji. Tudi vi lahko svoj Synergy posel promovirate preko družabnih medijev kot so: Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, Skype, You Tube, LinkedIn, Tumblr, ... Prednost družabnih medijev je, da so v večini primerov brezplačni, z njimi pa lahko naenkrat dosežete veliko ljudi na različnih koncih sveta.

Ni pa vse tako enostavno kot izgleda na prvi pogled. Ti mediji lahko hitro postanejo neobvladljivi in veliko uporabnikov jih uporablja na napačen način. Kralj družabnih medijev boste postali lahko s časom, z veseljem do eksperimentiranja, voljo do učenja in predvsem z ustrezno strategijo.


Eric in Kati Gammals, pionirja Synergyja na finskem trgu, poudarjata družabne medije kot izredno pomemben dejavnik, ki lahko bistveno vpliva na rast posameznikovega posla ter doseganje ciljev, ki si jih partnerji zastavijo s svojim Synergy poslom:

»Pri profesionalnem mrežnem marketingu je bistveno, da delimo prave informacije, predvsem osebne zgodbe, izkušnje, promoviramo dogodke ter zdrav življenjski slog.« pravi Kati. »Družabni mediji za klasično prodajo niso tako primerni, odlično pa ustrezajo mrežnemu marketingu, pri katerem gre za povezovanje ljudi in osveščanje. Pomembno je, da ljudi informiramo in ne reklamiramo izdelkov na klasičen način.«

Nekaj praktičnih nasvetov, ki si jih je vredno zapomniti in vključiti v svojo strategijo: 

Svojo publiko morate razumeti. Preden objavite nekaj na vaših profilih na družabnih medijih, si natančno predstavljajte svojega bodočega partnerja ali pa uporabnika izdelkov, ki jih promovirate. Če imate točno predstavo vaše publike, lahko vsebino vaših strani priredite željam, potrebam in izzivom teh oseb. Razmisliti morate tudi o tem, katere vsebine te osebe največkrat delijo med seboj. Poiščite in si označite izvor informacij, ki se dotikajo vašega posla. Več kot veste o vaši ciljni publiki in vašem poslu in več ko se učite, toliko lažje boste objavili ustrezne vsebine, ki bodo vzpodbudile zanimanje pri potencialnih uporabnikih ali partnerjih.

Bodite inovativni. Na družabnih omrežjih izstopajo tisti, ki so kreativni. Razmislite o vašem Snyergy poslu in prehranskih dopolnilih Synergy V3 na drugačen način. Napišite seznam idej z možnimi vsebinami za vaš profil. Ta seznam lahko kasneje vedno dopolnjujete in prilagajate. Vašo publiko lahko v objavi povežete tudi na drugo zanimivo internetno stran ali blog. Vsekakor pa je pomembno, da niste monotoni in vedno znova objave delate na tak način. Predstavite svoji publiki nove metode komuniciranja, pri čemer jim ponudite povezave na webinarje, predstavitve, članke in video posnetke.

Uporabite fotografije. Na družabnih medijih je ogromno vsebin, ki privabljajo pozornost vaših strank. Kako se izpostaviti v tako veliki množici informacij? Poskusite vsaki vaši objavi dodati fotografijo, ki je jasna, profesionalna in ki izstopa. Poskrbite, da je barvna in visoko kakovostna – vseeno je, če ste jo fotografirali sami ali našli na spletu. V tem primeru pa vseeno preverite avtorske pravice in objavite vir fotografije.

Ostanite stalno prisotni. To je zelo enostavno. Pazite samo, da vas ne zanese in ne pregledujete nepotrebne strani, preverjate svoje prijatelje in izgubljate čas, ki ne prinese željenih učinkov. Povežite družabne medije v svoj delavnik. Majhna podjetja na družabnih medijih potrebujejo za vzdrževanje svojih profilov v povprečju eno uro na dan. Za poslovni uspeh ni odločilno, da ste prisotni cel dan, ampak vsak dan žrtvujte le nekaj časa, da na svojih profilih objavite zanimive informacije, ki vzbudijo pozornost in vplivajo na rast posla.

»Rast Synergy posla je zelo enostavna s pomočjo družabnih omrežij kot sta na primer Facebook in You Tube.« pove Eric. »Naša naloga je deliti prave informacije in druge osveščati in jih učiti. Pri tem nam družabna omrežja s svojimi orodji zelo pomagajo. Ta omrežja zbližujejo ljudi po vsem svetu in poenostavljajo posle svetovnega merila.«

»Mi uporabljamo Facebook vsak dan«, pravi Kati. »Zelo enostavno je odgovarjati na vprašanja, deliti novice, zgodbe, fotografije, video posnetke in poleg tega sodelovati pri tekočih debatah.«

V današnjem digitalnem svetu je odločilno, da svoj posel izpostavite na družabnih omrežjih. V vašem Synergy poslu lahko pričakujete eksponentno rast, v kolikor uporabite moč družabnih medijev na pravilen način.

»Tudi v Sloveniji smo naše člane povezali v Facebook ter Skype skupine. Na njih komuniciramo na dnevni bazi in s pomočjo pravih informacij ter izmenjavi izkušenj o izdelkih ter poslu vplivamo na motivacijo naših članov. Tako se lahko vsak na zelo enostaven način uči in skupaj z nami razvija svoj posel.« nam je zaupala Irena Kladivar, ena izmed vodij na slovenskem trgu, ki še opozarja »Družabna omrežja so prav tako kot vsak medij na iternetu javna in kar nekdo zapiše in objavi, ostane za vedno. Tudi v primeru, če to vsebino zbriše, obstajajo Googlovi strežniki na katerih je objava javna še nekaj časa. Pomembno je, da delamo konsistentno ter zakonito in ne zavajamo uporabnikov.«


CONVERSATION

0 komentarji:

Objava komentarja

Instagram

Sledi nam