5 razlogov, zakaj je treba preživljati čas zunaj


Hribi, reke, doline, divje cvetje, drevesa, jezera, naravni rezervati in parki – mati narava nas vabi v svoj objem! In le kdaj, če ne ravno zdaj, se je najbolje odpraviti ven in uživati v lepoti okoli sebe? Ste vedeli, da so znanstveniki dokazali, da si s preživljanjem časa v naravi izboljšate mentalno in fizično zdravje? Poglejte si, kako zelo si boste spomagali, če boste stopili iz hiše, in se naužijte spokojnosti, ki vlada v družbi flore in favne.

Izboljšata se spomin in koncentracija 


Svež zrak in čudovita pokrajina, do koder vam seže pogled, očitno koristita možganom. To so dokazali tudi znanstveniki: v študiji, ki so jo izvedli na Univerzi v Michiganu, so pri skupini študentov testirali spomin, nato pa jih razdelili v dve skupini. Prva se je sprehajala po gozdu. Druga po mestu. Ko so se vrnili, so pri študentih zopet testirali spomin. Boljše rezultate so zabeležili študentje, ki so se sprehajali po gozdu.

Obnovi se vam energija 


Raziskovalci imenujejo občasno zamegljenost v možganih, ki se pojavi pri vsakomer od nas, »mentalna utrujenost«. Saj poznate tisti občutek, ko popolnoma pozabite, kaj ste pravkar razmišljali? Če pa gredo možgani »na pašo« v naravo, si lahko obnovite mentalno energijo in fokus. Nekatere študije kažejo, da lahko naravne lepote, ki človeka popolnoma prevzamejo, hitro izboljšajo delovanje uma. Ne pozabite pa s seboj vzeti Synergyjev e9, ki vas bo še bolj napolnil z naravno energijo.

Zmanjša se vsakodnevni stres 


Veliko študij je že dokazalo, da preživljanje časa v naravi, pa četudi smo v zaprtem prostoru in jo gledamo skozi okno, zmanjša raven kortizola, »hormona stresa«, v telesu. V marsikateri študiji so opazili tudi, da preživljanje časa v naravi ne samo zmanjšuje stres, ampak v človeku vzbuja pozitivne občutke in izboljša zavedanje sveta okoli sebe. Kot je povedal naravoslovec John Burroughs: »V naravo se grem zdravit in lajšat bolečino ter si ponovno uredit misli in občutke.«

Izboljša se delovanje imunskega sistema 


V študiji, ki so jo leta 2010 izvedli na Japonskem, so prosili skupino ljudi, naj tri dni in dve noči taborijo na prostem. Raziskovalci so ugotovili, da se je pri »tabornikih« v tem času tvorilo več belih krvničk, ki so tudi bolje delovale. Bele krvničke pokosijo bolezni, kot so prehladi in gripa, ter številne druge pogoste infekcije. Zato vsak dan vzemite priporočeni odmerek Mistify in pojdite ven!

Izboljša se mentalno zdravje 


Približno 350 milijonov ljudi po vsem svetu je depresivnih, vsakega tretjega Zemljana pa muči anksioznost. Znanstveniki z Univerze Stanford so v znanstveni reviji Proceeding of the National Academy of Science objavili študijo, ki kaže, da pri ljudeh, ki hodijo v naravi, manj deluje anteriorna cingulna skorja v možganih, kjer se vedno znova porajajo negativna čustva. Številni zdravniki sedaj poleg klasičnih metod zdravljenja duševnih bolezni priporočajo tudi terapijo v naravi, saj preživljanje časa zunaj neverjetno koristi in spreminja življenje.

Prav zato si obujte planinske čevlje, opazujte ptice, zaplavajte v jezeru ali se sproščajte ob tabornem ognju z družino in prijatelji. Kar koli že boste počeli, samo pojdite ven in izkoristite vse prednosti toplih letnih časov, po katerih morate samo seči.

CONVERSATION

0 komentarji:

Objavite komentar

Instagram

Sledi nam